SHARON LEAL - SONYA NICHOLS

Povolání: Herečka

Datum narození: 17.10.1972

Mésto narození: Tucson, Arizona, USA

Znamení: Váhy

Výška: 172 cm

 

BIOGRAFIE

Sharon Leal začínala svoji filmovou kariéru v jednom z nejstarších televizních seriálů THE GUIDING LIGHTS, který definitivně opustil televizní obrazovky na podzim roku 2009. Jeho počátky se datují od rozhlasového vysílání v roce 1937. Televizní řada začala vysílat roku 1952. V tomto seriálu Sharon Leal herecky debutovala a v letech 1996-1999 si zahrála roli Dahlie Crede ve 218 epizodách. Mezitím (v letech 1998-1999) se začala uplatňovat v seriálu LEGACY, kde v 18 epizodách ztvárnila roli Marity. V dalších letech (2000-2004) navázala v jiném seriálu – BOSTON PUBLIC (Bostonská střední, 67 epizod). Po té následovalo už jen drobné seriálové účinkování z kterého za připomenutí stojí třeba úspěšný TV seriál PRIVATE PRACTICE.
První rolí ve výraznějším titulu, doprovázeným i nominacemi, je až úspěšný muzikál DREAMGIRLS podle známé broadwayské divadelní hry. To jako by předznamenalo krok přes televizní produkci do světa „opravdovějšího“ stříbrného plátna. Cenu za vynikající herecký výkon však získala až ve snímku THIS CHRISTMAS (Společné Vánoce). Na komedii režiséra Tylera Perryho (PROČ JSEM SE JEN OŽENIL) je zajímavým spíše než samotný snímek, že si sám napsal scénář a zároveň zahrál stejnojmennou hlavní roli. Pro dokončený druhý díl byla taktéž obsazena Sharon. V roce 2008 si zahrála již s větší hollywoodskou celebritou, jakou je Samuel L. Jackson v komedii DUŠE MUŽE. Nově se s ní počítá i v připravovaných dramatech LITTLE MURDER a REDEMPTION.
Sharon však ještě před filmem, již v mládí, přišla do styku se zpěvem a v různý míře se mu věnovala po celou dobu. Ze školního Santa Cruz Jazz festivalu si odnesla i vítězství, které jí umožnilo lekce se Sethem Riggsem, známým především jako soukromý učitel zpěvu Michaela Jacksona. S jeho sestrou, Janet Jackson, si zahrála ve zmiňovaném filmu Tylera Perryho. Později natočila i nějaké rapové a R&B hudební videoklipy. Hudebně se podílela i na soundtracku k filmům DREAMGIRLS a BOSTON PUBLIC (Bostonská střední).
Sharon je po matce Angelitě napůl Filipínka a po otci Jessovi Afroameričanka, s nimiž do svých šesti let žila na Filipínách, než se přestěhovali do Californie a pak Arizony. Některé servery se nemohou shodnout ani na tom, jestli je Filipínec otec nebo matka. Otec sloužil jako důstojník u USAF, poté u vojenské policie a nakonec učil na základní škole. K němu měla Sharon velice blízko. Rodiče se totiž po čase rozvedli a Sharonina matka si vzala Elmera Manankila, s nímž má dceru Kristinu. Sharon Leal, kráska měsíce ledna 2004 vyhlášená časopisem Ebony magazine, má s manželem Bev Landem syna Kai Milese Landa.

 

FILMOGRAFIE - SERÁLY

1996 - 1998 - Guiding Light (hl.role) - Dahlia Crede

1998 - Legacy (hl.role) - Marita

2000 - Boston Public (hl.role) - Marilyn Sudor

2004 - LAX (2 epizody) - Monique DeSouza

2005 - Las Vegas / Casino Las Vegas (02x13 - Sperm Whales and Spearmint Rhinos) - Nina

2009 - Limelight (hl.role) - Nina

2009 - 2010 - Private Practice (7 epizod) - Dr. Sonya Nichols

2010 - Hellcats (hl.role) - Vanessa Lodge

2011 - Suits (01x04 - Dirty Little Secrets) - Lisa Parker