5.SÉRIE

10. ledna 2011, ABC seriál Private Practice obnovila na další pátou sezónu.
Také bylo oznámeno dne 9. února 2011, že Audra McDonald, která hraje postavu Naomi Bennett, se nevrátí jako pravidelný člen obsazení v páté sezóně, ale řekla, že se může vrátit jako hostující hvězda, nebo občasný charakter.

Po odchodu Audry McDonald, to bylo oznámeno dne 20. března 2011, že herec Benjamin Bratt se přidá k seriálu jako pravidelný člen obsazení v pátém období. Podrobnosti o jeho charakteru byly propuštěny 7. srpna..."Jake Reilly, specialista na plodnost, který chce něco dokázat rychlostí a s nejmodernějšími technologiemi a postupy."

 

5.01 - "God Laughs"

Režie: Mark Tinker

Scénář: Craig Turk

Datum vysílání: 29.9.2011

Sledovanost: 7.79mil.

Amelie se opije v baru a vyvolá tam rozruch, na pomoc ji přispěchá Sheldon. Addison navštěvuje dále terapeuta a probírá s ním svůj pracovní i osobní život, všetně sestěhování se Samem. Violet se dozvídá, že měl Pete infarkt a okamžitě se vrací z turné své knihy domů.

 

5.02 - "Breaking the Rules"

Režie: Tom Verica

Scénář: Steve Blackman

Datum vysílání: 6.10.2011

Sledovanost: 6.06mil.

Lékaři v Oceanside Wellness dělají pohovory s potenciální náhradou za Naomi, včetně Jakea Reillyho, a nikdo nechápe, proč Addison je proti jeho najmutí.
Ve snaze zajistit odběr pupečníkové krve pro nemocnou pacientku poruší Cooper zákon a oklame svou ženu. Pete si svojí frustraci po infarktu vylévá na Violet.

 

5.03 - "Deal With It"

Režie: Randy Zisk

Scénář: Jennifer Cecil

Datum vysílání: 13.10.2011

Sledovanost: 6.51mil.

Addison a Jake pracují s pacientkou, která chce mít dítě, i když nemá dělohu. Amelia, která začala opět chodit na schůzky Anonymních alkoholiků léčí pacientku s Parkinsonovou chorobou, která opakovaně podvádí svého manžela. Violet, která se přizpůsobuje životu ženy v domácnosti, chodí do skupiny pro maminky a zjišťuje, že to pro ni není. Cooper zjišťuje překvapení jeho života.

 

5.04 - "Remember Me"

Režie: Mark Tinker

Scénář: Barbie Kligman

Datum vysílání: 20.10.2011

Sledovanost: 6.38mil.

Cooper se dočká životního překvapení, když žena z jeho minulosti přijde do jeho ordinace. Addison konzultuje se svou pacientkou Jodi, která je v 8,5 měsíci těhotenství a trpí vážnou ztrátou paměti po otraumatické autonehodě. Sheldon a Vilet se neshodnou, když jejich pacient, Jodiin manžel Zach, zvažuje, že opustí svou ženu a dítě vezme sebou.

 

5.05 - "Step One"

Režie: Ann Kindberg

Scénář: Adele Lim

Datum vysílání: 27.10.2011

Sledovanost: 6.40mil.

Addison začíná s pomocí Jakea pracovat na umělém oplodnění, o čemž ale neví Sam. Amelia je zmatená, když jí její smrtelně nemocná kamarádka požádá, aby jí asistovala u sebevraždy. Sam a Violet se potýkají s pacientem, který odmítá brát svá antidepresiva..

 

5.06 - "If I Hadn't Forgotten..."

Režie: Jeff Bleckner

Scénář: Krista Vernoff

Datum vysílání: 3.11.2011

Sledovanost: 6.56mil.

Charlottiny bolestné vzpomínky jsou opět připomenuty a s Amélií to jde pořád z kopce. Addison je potom, co si vybrala dárce sperma, o krůček blíž k mateřství. Cooper čelí těžkému rozhodnutí, když zjistí, že rodiče jeho pacienta svému synovi podávali drogy ve snaze zmírnit jeho hyperkinetickou poruchu. Peteovy problémy s důvěrou stojí v cestě nápravě jeho křehkého vztahu s Violet.

 

5.07 - "Don't Stop ¨Till You Get Enough"

Režie: Bethany Rooney

Scénář: Fred Einesman

Datum vysílání: 10.11.2011

Sledovanost: 7.51mil.

Ameliina drogová závislost se jí začíná vymykat z rukou, když se ulejvá z práce a přitom je se svou novou známostí, sama si předepisuje prášky a má menší incident s policií. Addison a Jake se nemůžou shodnout, když čelí nemožnému rozhodnutí: darovat orgány jejich pacientky nebo zachránit život jejího zdravého, nenarozeného dítěte. Violet začíná opět pracovat v Seaside Wellnes a Cooper, Charlote a Mason si začínají formovat rodinný vztah, což se moc nelíbí Erice.

 

5.08 - "Who We Are" & 5.09 - "The Breaking Point"

Režie: Mark Tinker & Jeff Bleckner

Scénář: Shonda Rhimes & Christopher Fife

Datum vysílání: 17.11.2011

Sledovanost: 7.23mil.

Seaside Wellness group přichází se zákrokem proti bránící se nestálé Amélii, která se znovu objevila po dvanáctidenním zmizení s hýřením drogami s jejím přítelem, Ryanem. Během zákroku Amélie nemilosrdně napadne své kamarádky jednu po druhé a Addisonmá starost, když vidí svoji švagrovou v jejím současném stavu. Ve druhé epizodě Amélia dělá těžké rozhodnutí ke vstupu do rehabilitačního zařízení a nachází sílu v osmnáctileté dívce, když si obě prochází bolestivým detoxikačním procesem. Mezitím je Cooperovo sílící pouto k jeho synovi zkoušeno jeho věrností k pacientovi v nouzi, manželství Peta a Violet dosáhne bodu zvratu a Addison kolabuje z její přísné léčby plodnosti.

 

5.10 - "Are You My Mother?"

Režie: Ed Ornelas

Scénář: Elizabeth J.B. Klaviter

Datum vysílání: 5.1.2012

Sledovanost: 7.71mil.

Addison se sejde s Melanií (20 let, 8. mesic těhotenství), která jí chce dát své dítě k adopci. Melanie začne nenápadně naznačovat, že by ráda dala dítě Addison a ta se nijak nebraní, ale přesto se zeptá, zda se Mel setkala i s jinými potencialními rodiči. Odpoví že ano, a i přesto, ze chodí do kostela, více se jí líbí představa, kdy Addison s jejím dítětem hrají na klavír a koukají se přitom na oceán.
Addison se později setká se socialní pracovnicí a ta uzná, že Add může ve svém domě ditě vychovávat.

Melanie porodí. Zeptá se Add, jestli si chce dítě pochovat, ale vzápetí poznává, jak těžké pro ni bude se s dítětem rozloučit. Řekne Addison, že si byla tak jistá, že bude jejímu dítěti skvělou matkou... Addison zaznamená změnu v jejím hlase. Melanie váhá. Ale nakonec dítě Addison předa s tím, že je skvělá a že bude fantastickou matkou. Přesto si vzpomene na rodinu z kostela jak skvěle by se jejímu dítěti dařilo s mámou, tátou a bratrem. Addison je zdrcená.

 

5.11 - "The Standing Eight Count"

Režie: Scott Printz

Scénář: Zahir McGhee

Datum vysílání: 12.1.2012

Sledovanost: 6.55mil.

Sam flirtuje s Karou v baru. Ona se ho zeptá, jestli je opravdu doktor. Sam jí odpoví, že je to kardiolog. Ona mu nevěří. Zeptá se jí, jestli jí to má nějak dokázat. Kara souhlasí, popadne ho za ruku a ptá se ho, jaký sval právě teď srží. Sam jí odpoví, že je to biceps. Pak mu sáhne na hrudník a on jí na to řekne, že to je prsní sval. Kara mu říká, že tuhle hru by s ním mohla hrát celou noc. Sam ji zve do své kanceláře, aby jí mohl ukázat své atestace. Ona svraští obočí a povídá mu, že je to škoda, že doteď si vedl dobře. Sam se cítí odmutnutý.
Pete je v baru a Nina také. Nina se ho ptá na jeho skupinu, kterou měl na svatbě, a taky na to, jestli jeho žena ví, že je tady. On jí řekne, že teď, když bydlí každý sám, už se jí hlásit nemusí. Nina mu odpoví, že ženaté chlapy má ráda. Zeptá se ho, jestli by se rád podíval do jejího bytu. Pete jí na to řekne, že přišel s přáteli. Nina mu odpoví, že bydlí ve 3. patře a že se vrátí dřív, než si jeho přátele všímnou, že zmizel. Pete se na ni usměje a chytí ji za ruku.

 

5.12 - "Lossing Battles"

Režie: Stephen Cragg

Scénář: Gabriel Llanas

Datum vysílání: 19.1.2012

Sledovanost: 6.00mil.

Violetin osobní život se začne obracet k lepšímu, když se seznámí se zdravotníkem Scottem. Joanna (týraná žena, kterou poznala na leťišti) vyhledá Violet a potřebuje neodkladně její lékařskou péči, je těhotná a zbitá. Cooper, Charlotte a Amelia se radí s Ericou a musí učinit nejtěžší rozhodnutí ve svém životě..

Addison a Jake se setkají s možnými náhradíky.

 

5.13 - "The Time Has Come"

Režie: Mark Tinker

Scénář: Jennifer Cecil

Datum vysílání: 2.2.2012

Sledovanost: 6.52mil.

Sheldon radí kamarádovi Sama, Rickovi, armádnímu veteránovi, který trpí posttarumatickým syndromem a který skrývá sexuální trauma. Erica a Mason se stanou účastníky autonehody, při které nikdo naštěstí nezemře, což donutí Coopera a Charlotte, aby se začali starat o svou budoucnost, Violet a Petovi se potom, co Pete najde Violet, jak se líbá se Scottem, nedaří nabrat nový směr v jejich manželství a Addison s Jackem jedou na lékařskou konferenci, na kterou jen tak nezapomenou...

 

5.14 - "Too Much"

Režie: Karen Gaviola

Scénář: Noah Evslin

Datum vysílání: 9.2.2012

Sledovanost: 6.52mil.

Sam najde svoji odcizenou sestru, Corinne, ve vězení, v katatonickém stavu a bere ji k Sheldonovi, aby jí pomohl. Erica začíná s tajnou léčbou její rakoviny a odmítá dovolit Cooperovi a Charlotte, aby to řekli Masonovi. Cooper, Pete a Addison léčí dítě drogové závislačky. Mezi Violet a Scottem to stále pokračuje a skončí spolu v ložnici.

 

5.15 - "You Break My Heart"

Režie: Allison Liddi-Brown

Scénář: Steve Blackman&Craig Turk

Datum vysílání: 16.2.2012

Sledovanost: 7.08mil.

Cooper a Charlotte berou Ericu do nemocnice Seattle Grace, aby se setkala s Derekem. Lexie a Amelie podniknou velmi riskantní operaci. Scott řekne Violet, že by rád posunul jejich vztah na další úroveň. A Addison se ocitne uprostřed Samovi hádky s Jakem o pacienta. Mezitím, Sheldon varuje Sama, aby dobře zvážil návrat jeho sestry, Corinne

 

5.16 - "Andromeda"

Režie: Mark Tinker

Scénář: Gabe Fonseca

Datum vysílání: 23.2.2012

Sledovanost: 6.32mi.

Sam se snaží postarat o svou sestru Corrine, ale s jejím psychickým stavem, je to nemožné. Sheldon se dozví, že Amélia má jisté novinky, které se týkají plánů s její budoucností. Flirt mezi Addison a Jakem pokračuje, a Cooper odmítne Charlottin návrh, hledat pomoc pro Eriku jinde.

 

5.17 - "The Letting Go"

Režie: Paul Adelstein

Scénář: Barbie Kligman

Datum vysílání: 15.3.2012

Sledovanost: 6.85mil.

Sheldon varuje Sama, že je blázen, když trvá na propuštění Corinne z nemocnice do domácí péče.  Škaredě zbitý Scott přijede na pohotovost a je předán do Petovy péče. Amelia si dodá odvahu udělat rozhodnutí o jejím nenarozeném dítěti a když Jack přijede navštívit svoji dceru na vysokou, bude se ho vyptávat na jeho životní lásku. Mezitím, zdraví Ericy se obrací k horšímu.

 

5.18 - "It Was Inevitable"

Režie: Bill Purple

Scénář: Adele Lim & Christopher Fife

Datum vysílání: 17.4.2012

Sledovanost: 6.53mil.

Zdravotní stav Ericy se rychle zhoršuje, Cooper a Sharlotte se snaží připravit Masona na nejhorší. Violet a Pete zjišťují, že k sobě i nadále chovají pořád city. Addison povzbuzuje Amelii, aby přijala a smířila se s jejím mateřstvím. Sheldon s Jakem pracují na zdrcujícím případu ženy, která byla ve vězení za zabití svých dvou dětí, a teď čeká třetí.

 

5.19 - "And Then There Was One"

Režie: Tom Verica

Scénář: Jennifer Cecil & Elizabeth J. B. Klaviter

Datum vysílání: 24.4.2012

Sledovanost: 8.13mil.

Pete a Violet se přihlásí do manželské poradny, aby urovnali svůj vztah. Amelie se citově uzavře a vyhýbá se zjištění zničujících novinek. Addison se přizpůsobí novému muži v jejím životě a Charlotte a Cooper  zápasí s Masonem, když s nimi odmítá mluvit. Mezitím, Violet začne podezřívat sestru jednoho z jejích pacientů..

 

5.20 - "True Colors"

Režie: Steve Robin

Scénář: Craig Turk & Steve Blackman

Datum vysílání: 1.5.2012

Sledovanost: 7.38mil.

Addison s Petem a týmem léčí ilegální přistěhovalkyni čelící deportaci, která se samooplodnila, aby se její dítě stalo americkým občanem; Cooper a Violet pracují s mladou dívkou trpící poruchou pohlavní identity a s jejími rodiči; Violet chce s Petem pokračovat v terapii, než začnou znovu randit.

 

5.21 - "Drifting Back"

Režie: Jeannot Szwarc

Scénář: Gabriel Llanas & Zahir McGhee

Datum vysílání: 8.5.2012

Sledovanost: 5.77mil.

Když se pacientův partner a otec ostře neshodnou na jeho zdravotní péči, Pete učiní rozhodnutí, které všechny, včetně jeho samotného, ovlivní; Zatímco Jake nabízí Amelii podporu a zkušenosti, protože se obává, že ji to svádí k zneužívání prášků, Sheldon s Violet léčí rodinu, která je znepokojena novými sexuálními choutky otce, a jak miminko Henry víc a víc sbližuje Addison a Sama, mají potíže definovat svůj vztah.

 

5.22 - "Gone Baby Gone"

Režie: Ann Kindberg

Scénář: Shonda Rhimes

Datum vysílání: 15.5.2012

Sledovanost: 6.81mil.

Když začíná Amelie rodit, doktoři z kliniky - dokonce i ti, které od sebe odháněla - stojí po jejím boku, zatímco čelí nejtěžšímu rozhodnutí jejího života. Poté, co se Pete dostane do velkých potíží, s Violet si uvědomí, co pro sebe znamenají. A Addsion stojí před nějakou volbou.